Μικρές Αγγελίες - Kleinanzeigen                Επαγγελματικός Οδηγός - Branchenbuch

Νικητής ο ΠΑΟΚ στο ντέρμπι των «Δικεφάλων»

Στην τελευταία φάση κρίθηκε ο αγώνας του ΠΑΟΚ με την ΑΕΚ, με την ομάδα της Θεσσαλονίκης να επικρατεί με 1-0 χάρη σε γκολ του Μάτος στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ο αγώνας στο γήπεδο της Τούμπας δεν ήταν καλό για 70 λεπτά, αλλά στο τέλος έγιναν… τα πάντα. Η ΑΕΚ είχε δοκάρι, ακολούθησε μεγάλη ευκαιρία των γηπεδούχων και φτάσαμε στο 93΄ για να σημειωθεί το μοναδικό γκολ του αγώνα, με την Ενωση να φωνάζει πως δεν υπήρχε κόρνερ στη φάση από την οποία προήλθε το τέρμα.
Ο Ολυμπιακός κέρδισε δύσκολα στην έδρα του Ατρομήτου, με τους γηπεδούχους να έχουν πολλά παράπονα από τη διαιτησία.
Εύκολο έργο είχε ο Παναθηναϊκός απέναντι στον Ηρακλή πετυχαίνοντας δύο τέρματα και χάνοντας σωρεία ευκαιριών.