Μικρές Αγγελίες - Kleinanzeigen                Επαγγελματικός Οδηγός - Branchenbuch

Super League: Διακόπηκε το ΠΑΟ-ΠΑΟΚ μετά από χτύπημα στον Ιβιτς

Το ελληνικό ποδόσφαιρο ξαναζεί, μετά από λίγες κιόλας ημέρες, άσχημες στιγμές. Αυτή τη φορά το παιχνίδι των πλέι οφ της Super League ανάμεσα σε Παναθηναϊκό και ΠΑΟΚ διακόπηκε.

Αιτία ήταν ένα κουτάκι μπύρα που πέταξαν οπαδοί των γηπεδούχων στον προπονητή του Δικεφάλου Βλάνταν Ιβιτς και τον χτύπησε στο κεφάλι με αποτέλεσμα να σωριαστεί στο έδαφος και τελικά να διακομιστεί στο νοσοκομείο.

Μετά από πολύωρες διαπραγματεύσεις ο αγώνας διακόπηκε οριστικά (στο 53ο λεπτό και με το σκορ στο 1-0 υπέρ του Παναθηναϊκού) και η συνέχει θα δοθεί στα γραφεί της ΕΠΟ με την αθηναϊκή ομάδα να κινδυνεύει να χάσει το παιχνίδι στα χαρτιά, χρηματικό πρόστιμο και να της αφαιρεθούν βαθμοί τόσο από τη φετινή σεζόν όσο και από την επόμενη.

Στο άλλο παιχνίδι που έγινε χθες, ο Πανιώνιος πήρε μεγάλη νίκη επί της ΑΕΚ με 1-0 χάρη σε τέρμα του Γέσι από το 7ο λεπτό.