Μικρές Αγγελίες - Kleinanzeigen                Επαγγελματικός Οδηγός - Branchenbuch

Blau-Weiss Ellas Hamburg: Πήρε τo ντέρμπι και δεύτερη θέση

Σε ένα ακόμη ντέρμπι η Blau weiß Ellas Ηamburg  έδειξε χαρακτήρα επικρατώντας με 4-3 εντός έδρας της HEBC, έκανε την 10η νίκη της στο πρωτάθλημα και βρίσκεται πλέον μόνη της στην 2η θέση.

Η γαλανόλευκη ομάδα από το Αμβούργο αν και δεν ξεκίνησε καλά στο πρώτο δεκάλεπτο όπως την έχουμε συνηθίσει, παρόλα αυτά κατάφερε πρώτα στο 21’ να ανοίξει το σκορ με τον Ρυζιότη και ύστερα με τον Αβραμίδη στο 33’ να παίρνει προβάδισμα δύο τερμάτων.

Οι φιλοξενούμενοι ωστόσο κατάφεραν πριν το τέλος του ημιχρόνου να μειώσουν σε 2-1 αλλά και να φέρουν στις αρχές του δεύτερου μέρους το παιχνίδι στα ίσια με το παιχνίδι να παίρνει άγρια μορφή στα εναπομείναντα λεπτά.

Εκεί ήρθε η χρυσή αλλαγή για την ελληνική ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου ο οποίος πρώτα έκανε την ασίστ  για τον Τσαπούνη στο 3-2 και ύστερα στο 85’ ο ίδιος έκανε το 4-2.

Οι φιλοξενούμενοι στις καθυστερήσεις μετά από λάθος της ελληνικής άμυνας έκανε το τελικό  4-3.