Μικρές Αγγελίες - Kleinanzeigen                Επαγγελματικός Οδηγός - Branchenbuch

Πρωταθλήτρια Χειμώνα η GSC Hellas Düsseldorf

Τον καλύτερο τρόπο βρήκαν οι ποδοσφαιριστές και το τεχνικό επιτελείο της GSC Hellas Düsseldorf να ευχηθούν καλές γιορτές στους Έλληνες του Ντίσελντορφ καθώς έκλεισαν με νίκη την χρονιά με 3-2 απέναντι στο Hilden Ost  και κατέκτησε τον άτυπο τίτλο του πρωταθλητή χειμώνα.

Η ελληνική ομάδα κατάφερε  να ζεστάνει το παγωμένο από το κρύο κοινό της με ένα γρήγορο γκολ του Ιβαντζίκη Π. στο 11ο λεπτό.  Όμως πέντε λεπτά αργότερα ήρθε η  ισοφάριση μετά από λάθη της άμυνας της GSC Hellas Düsseldorf  ενώ θα μπορούσε το ματς να είχε πάρει άλλη τροπή  αν οι φιλοξενούμενοι ευστοχούσαν στο 13’  από την άσπρη βούλα..

Στο δεύτερο μέρος η ελληνική ομάδα μπήκε δυνατά και κατάφερε να πετύχει δύο τέρματα (50’ Fabelje, 61’ Ιβαντζίκης) και να σφραγίσει τη νίκη. Το μόνο που κατάφερε η ομάδα από το Hilden ήταν να μειώσει στο 82’ σε 3-2.